Medoks - Staročeský medovník a medové dorty

Staročeský medovník je vyráběn ručně podle tradičního rodinného receptu. Jeho ingredience musí být pečlivě vybírány a použity v naprosto přesném poměru. V současnosti si může zákazník vybrat z několika velikostí a gramáží medovníku.

 
A+ A A-

O nás - společnost MEDOKS

K založení firmy MEDOKS, s. r. o. v roce 2007 nás vedla společná láska k pečení, kvalitním zákuskům a originálním receptům. Staročeský medovník byl tedy jednoznačnou volbou. Správnost našeho výběru potvrzuje neustále rostoucí množství zákazníků, kteří se pro tento medový poklad nadchli. Těší nás, že věhlas Staročeského medovníku překročil české hranice a že se stal žádanou pochoutkou i v dalších zemích Evropské unie. Protože si přízně svých zákazníků vážíme, odměňujeme je každoročně novinkou ve svém sortimentu - a to buď netradiční příchutí nebo i zbrusu novým produktem. Každý medovník připravujeme s láskou a maximální péčí a vnášíme tak do každého sousta nejen porci kvalitních a čerstvých surovin, ale také osobní srdečné přání dobré chuti.

Fakturační údaje:
MEDOKS, s.r.o., Všemina 249, 763 15
Spisová značka C55367 vedená u Krajského soudu v Brně
IČO: 277 32 622, DIČ: CZ27732622

Kontaktní údaje (korespondenční adresa):
MEDOKS, s. r. o., Všemina 249, 763 15
tel.: +420 739 228 431

Provozní doba (prodej medovníků): Po - Pá, 7 - 15 hod.

 


Výroba

Historie medového pečiva sahá již do hluboké minulosti. Perníkářství lidé znali už ve Středomoří. V antických dobách medové perníky hrály důležitou roli při slavnostech a sloužili jako obětní pečivo starých Řeků. V Čechách se perníkářství objevilo až roku 1335 ve městě Trnov, odkud se později rozšířilo do všech koutů České země.

Do Prahy se výroba perníků dostala zhruba roku 1419, kdy zde vzniklo 18 perníkářských krámků. Recepty byly velice přísně tajeny, předávaly se výhradně z otce na syna. Tyto delikátní pochoutky byly určeny především pro vyšší společenské vrstvy.

vyroba-01vyroba-02
vyroba-04vyroba-03

Pro svou lahodnou a velice zvláštní chuť bylo medové pečivo využíváno k výrobě různých druhů cukrovinek a stalo se i základem pro dnes velmi proslulý medový dort. Staročeský medovník v sobě snoubí velice jemnou chuť medových plátků a dvou druhů krému. Díky souznění delikátních chutí si získal obdivu i u těch nejnáročnějších gurmánů. Staročeský medovník se vyrábí pouze ručně a neobsahuje žádné konzervační látky, je vyroben pouze a jedině na přírodní bázi.

Musí být skladován při teplotě 0°C až 6°C maximálně po dobu 21 dní. Při zmražení od -18°C do -25°C si zachová svou kvalitu i do 3 měsíců. Klasický Staročeský medovník váží 1750g, ale pokud si přejete menší, vyrábíme i malé medovníky vážící 700g. Ve Staročeském medovníku jsou obsaženy velice prospěšné látky – med a vlašské oříšky.

Již od dávných časů jsou medu přisuzovány výjimečné léčivé vlastnosti. Například ve staré indické medicíně je uvedeno, že se může prodloužit život až o 500 let s pomocí speciální diety, která se skládala z medu a mléka. Med byl považován za pokrm bohů a hrál důležitou roli v náboženských obřadech. Vždy byl znám jako pravý elixír mládí. Med se používá při léčení dýchacích potíží, ale má i antiseptické účinky – v antice se věřilo, že napomáhá k hojení ran. Údajně se také jedná o mírné sedativum.

Vlašské ořechy byly pěstovány již v Mezopotámii v proslulých zahradách Semiramidy, což bylo zhruba 2 000 let př.n.l. Jsou zdrojem vitamínů, železa, mědi, zinku, selenu, hořčíku, bílkovin a jiných důležitých látek. Neobsahují cholesterol.

Firma MEDOKS, s.r.o. vznikla v květnu roku 2007, ale i za tak krátkou dobu si dokázala vybojovat jedinečné místo na českém trhu. A to jen díky tvrdé poctivé práci a samozřejmě kvalitní a jedinečné chuti Staročeského medovníku.

 

Objednávky

Objednávky přijímáme na uvedených telefonních číslech, mailem, nebo přes online formulář. Informujte se prosím o možnosti rozvozu v České republice i zemích EU, dodacích lhůtách a cenách.

Kontakty (centrála Medoks s.r.o.):
+420 577 102 999
+420 739 228 431

 Objednávejte online

Proč od Medoksu?

  • Kvalitní suroviny
  • Vyvážená chuť
  • Výhodná cena
  • Rychlé dodání

 

Staročeský medovník © Medoks s.r.o. | All rights reserved.
CZ I EN I RU I DE
place med
shop medoks