Medoks - Staročeský medovník a medové dorty

Staročeský medovník je vyráběn ručně podle tradičního rodinného receptu. Jeho ingredience musí být pečlivě vybírány a použity v naprosto přesném poměru. V současnosti si může zákazník vybrat z několika velikostí a gramáží medovníku.

 
A+ A A-

Staročeský medovník na tiskové konferenci Regionální potraviny v Praze

Prestižní ocenění Regionální potravina dostalo letos od Ministerstva zemědělství 107 výrobků

28.7.2015

Tisková zpráva – V letošním roce udělil ministr zemědělství Marian Jurečka značku Regionální potravina celkem 107 potravinám od 106 výrobců. Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin, ve které odborné komise vybírají nejlepší a nechutnější produkty ze 13 krajů České republiky.

„Soutěží Regionální potravina podporujeme malé lokální výrobce, kteří produkují vysoce jakostní potraviny a upozorňujeme tak i spotřebitele na produkci místních zemědělců a potravinářů. Díky krátkým distribučním cestám jsou Regionální potraviny čerstvější, méně zatěžují životní prostředí dopravou a navíc při jejich výrobě najdou zaměstnání lidé na venkově,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

V letošním šestém ročníku soutěže dorazilo zhruba 1 750 produktů, přičemž hodnotitelské komise vybíraly z 1262 produktů od 418 producentů. Největší zájem o účast měli výrobci z Ústeckého kraje, kde 52 žadatelů přihlásilo 190 výrobků. Celkem získalo logo Regionální potravina 107 výrobků. Mimo jiné tak může prestižní značku nově nosit například salám poličan ze Středočeského kraje, smetanový sýr z Vysočiny nebo zelný salát s koprem z Plzeňska. Oceněné výrobky získávají právo užívat značku daného kraje po dobu 4 let.

„Na podporu projektu Regionální potravina jsme pro rok 2015 poskytli 50 milionů korun. Oceněné výrobky a jejich producenti získají kromě práva užívat logo na obalu výrobku, také marketingovou podporu, zejména prezentaci v tisku, televizi, rádiu, propagační materiály, možnost účasti na výstavě Země živitelka a na dalších výstavách a akcích,“ uvedl ministr Marian Jurečka.

Soutěž má 9 kategorií (masné výrobky tepelně opracované, trvanlivé masné výrobky, sýry včetně tvarohu, ostatní mléčné výrobky, pekařské výrobky, cukrářské výrobky, alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě, ostatní - med, lahůdkářské výrobky, skořápkové plody atd.). Krajské komise vyberou vždy jen jeden vítězný výrobek v každé z kategorií.

Na www.regionalnipotravina.cz dostanou spotřebitelé veškeré informace o projektu, například i o místech prodeje oceněných potravin, akcích, pravidlech a harmonogramu soutěže.

 starocesky medovnik

ministerstvo zemedelstvi

Zdroj: http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2015_prestizni-oceneni-regionalni-potravina.html

 

Objednávky

Objednávky přijímáme na uvedených telefonních číslech, mailem, nebo přes online formulář. Informujte se prosím o možnosti rozvozu v České republice i zemích EU, dodacích lhůtách a cenách.

Kontakty (centrála Medoks s.r.o.):
+420 577 102 999
+420 739 228 431

 Objednávejte online

Proč od Medoksu?

  • Kvalitní suroviny
  • Vyvážená chuť
  • Výhodná cena
  • Rychlé dodání

 

Staročeský medovník © Medoks s.r.o. | All rights reserved.
CZ I EN I RU I DE
place med
shop medoks