Medoks - Staročeský medovník a medové dorty

Staročeský medovník je vyráběn ručně podle tradičního rodinného receptu. Jeho ingredience musí být pečlivě vybírány a použity v naprosto přesném poměru. V současnosti si může zákazník vybrat z několika velikostí a gramáží medovníku.

 
A+ A A-

Značku Regionální potravina Zlínského kraje obdrželo nově 8 výrobků, z toho dva výrobky obhájily prvenství z roku 2011, mezi nimi i společnost MEDOKS, s.r.o.

22.8.2015

Tisková zpráva – (Kroměříž, 22. srpna 2015) V rámci Krajských dožínek Zlínského kraje proběhlo v Kroměříži slavnostní vyhlášení soutěže Regionální potravina Zlínského kraje. Osmi výrobkům s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi předal ocenění ministr zemědělství Marian Jurečka. Prestižní značku Regionální potravina uděluje Ministerstvo zemědělství již šestým rokem nejlepším výrobkům od malých a středních regionálních producentů ve 13 krajích Čech a Moravy.

„Ministerstvo zemědělství soutěží Regionální potravina pomáhá malým producentům z regionů. Snaží se tak ocenit a zviditelnit jejich náročnou práci a pomoci jim uspět s jejich výrobky na trhu,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Značka Regionální potravina se uděluje ve 13 regionech České republiky. „Každý rok ministerstvo ocení na sto nejlepších výrobků ze všech krajů. O úspěchu rozhoduje vztah výrobku k regionu, použité suroviny, senzorické vlastnosti či tradičnost nebo inovativnost,“ doplnil ministr zemědělství.

Ve Zlínském kraji bylo letos v soutěži o značku Regionální potravina hodnoceno celkem 121 produktů od 36 výrobců, a to v devíti kategoriích. Nejsilnější zastoupení mělo 44 výrobků z kategorie Pekařské výrobky, včetně těstovin.

„Jsme velice potěšeni, že náš výrobek Staročeský medovník získal opětovně ocenění Regionální potravina Zlínského kraje, a že se nám podařilo certifikát znovu obhájit. Značka Regionální potravina pro nás znamená především prestižní ocenění dlouholeté práce a uznání kvality výrobků, což nám potvrzuje oblíbenost u zákazníků po celé České republice, Slovensku a Německu. Motivuje nás to k inovaci a zkvalitnění produktů. Již osm let se snažíme o spokojenost zákazníků, proto od začátku existence firmy vyrábíme medovníky z kvalitních tuzemských surovin pouze ručně. Náš medovník je vyráběn s láskou a péčí našich zaměstnanců,“ uvádí spolumajitel medovníkové manufaktury MEDOKS pan Vladimír Stomatov.

unnamed

dd

Značku Regionální potravina Zlínský kraj 2015 obdržely tyto výrobky:

  Kategorie Oceněný výrobek a výrobce
1. Masné výrobky tepelně opracované včetně uzených mas Uzená krkovice Šerý
Radek Šerý, Brumov-Bylnice
2. Masné výrobky trvanlivé neuděleno
3. Sýry včetně tvarohu Čerstvý sýr rajče – bazalka
KROMILK a.s., Kroměříž
4. Mléčné výrobky ostatní Jogurt z farmy bílý
Farma-ZPZ s.r.o., Valašská Bystřice
5. Pekařské výrobky včetně těstovin Kopretina s tvarohovou náplní
Agrodružstvo Roštění, družstvo
6. Cukrářské výrobky včetně cukrovinek Staročeský medovník
Medoks, s.r.o.
7. Alkoholické a nealkoholické nápoje Vizovická slivovice 2013 PRESENTA
RUDOLF JELÍNEK a.s., Vizovice
8. Ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě Švestková povidla
Jiří Netopil, Žalkovice
9. Ostatní Med medovicový
Karel Kolínek, Nedašov

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Oceněný výrobek získá právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na obalu svého výrobku. V současné době značku nosí 575 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Podrobné informace o soutěži můžete najít na webových stránkách www.regionalnipotravina.cz.

Kontakt na regionálního koordinátora soutěže:

Ing. Jana Brázdilová
Tel: +420 776 163 696, +420 577 001 363
Email:

Agrární komora Zlín
Bartošova 4393, Zlín, 760 01
 


Objednávky

Objednávky přijímáme na uvedených telefonních číslech, mailem, nebo přes online formulář. Informujte se prosím o možnosti rozvozu v České republice i zemích EU, dodacích lhůtách a cenách.

Kontakty (centrála Medoks s.r.o.):
+420 577 102 999
+420 739 228 431

 Objednávejte online

Proč od Medoksu?

  • Kvalitní suroviny
  • Vyvážená chuť
  • Výhodná cena
  • Rychlé dodání

 

Staročeský medovník © Medoks s.r.o. | All rights reserved.
CZ I EN I RU I DE
place med
shop medoks